Kare Bahçe Şemsiyesi İle Ortamları Serinletin 

Şemsiye denildiğinde akla, elde taşınabilen ve yağmurdan korunma amaçlı kullanılan eşyalar akla gelir. Küçük şemsiye türlerinin kullanılmasındaki amaç yağmurdan ya da güneşten korunmaktır. Ancak günümüzde şemsiyeler biraz daha büyüyerek geniş alanları korumak için kullanılmaya başlamıştır. Teras, bahçe ya da havuz kenarı gibi alanlarda kullanılan şemsiyeler ile birlikte geniş ve büyük şemsiyeler popülerlik kazanmıştır. Kare bahçe şemsiyesi gibi şemsiyeler bahçe gibi açık alanlarda yağmur, güneş ve kar gibi olumsuz etkenlerden korunmak için kullanılır.  Kapalı alanlarda sigara içme yasağı gündeme geldiğinden beri açık alanların üzerini örtmek için en ideal çözümler arasında gösterilir.

Kare Bahçe Şemsiyesi Özellikleri

Kare bahçe şemsiyesi sağlamlığı, geniş alan kaplaması ve uzun ömürlü olması sayesinde açık alanlarda kullanılabilen şemsiye çeşitleridir. Bu tarz ürünlerin en önemli özelliği sağlamlığıdır. Tasarımında ve üretiminde sağlamlığı sağlamak üzere sertleştirilmiş alüminyum kullanılmaktadır. Özellikle orta kısmında bulunan direklerde kullanılan bu sağlam metal sayesinde çok daha dayanıklı olmaktadır. Açılan kısımlarında yani kollarında fedelli yapıların kullanılması sayesinde kolay şekilde kırılmaz. Fedelli yapıların içerisinin dolu olması dayanıklı olmasını sağlar. Tüm metal yüzeylerde paslanmaya karşı dayanıklı elektrostatik boya kullanılması sayesinde yağmurlu açık alanlarda ya da havuz çevrelerinde rahatlıkla kullanılabilir. Şemsiyelerin üst kısmında baca gibi alanların yapılması sayesinde hava akımı sağlanabilir. Altında sigara içildiğinde bu akım ile birlikte birikme oluşmaz. Üzerinde kullanılan polyester ya da akrilik kumaşlar ile solma ya da erime olmadan kullanılabilir.

Kare Bahçe Şemsiyesi Çeşitleri

Kare bahçe şemsiyesi kullanım amaçları ve özelliklerine göre farklı seçeneklere sahiptir. Şemsiye çeşitleri içerisinde yandan gövdeli ya da ortadan gövdeli modelleri mevcuttur. Yandan gövdeli modellerde şemsiyeyi tutan metal gövde kısmı yan kısımdan çıkarak yükselmekte ve şemsiye kısmını üstten tutmaktadır. Bu şekilde şemsiye kısmının altında daha geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Şemsiyelerde kullanılan kumaşlar da çeşitlerin oluşturulmasını sağlamaktadır. Polyester ya da akrilik kumaşlar şemsiyeler için kullanılabilen kumaşlarken akrilik daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bu kumaşlarda renk ve desen seçeneği de bulunmaktadır.